Głównym produktem KoloraDog są legowiska dla psów, co nie znaczy, że nie nadają się dla kotów. Czasem pojawiają się też akcesoria jak bandany, a wkrótce do asortymentu zostaną wprowadzone obroże. W ten sposób odpowiedzieliśmy na pytanie co powstaje, ale w tym poście wyjaśnię też jak powstaje, z czego powstaje, kiedy powstaje, po co powstaje.
Jak powstaje legowisko?
Na początku w mojej głowie rodzi się pomysł - kształt, kolory, wzory. Szukam nadających się materiałów, zamawiam, czekam z niecierpliwością, a kiedy przyjadą piorę je, prasuję, by później nie móc oderwać się od maszyny. Nie lubię powtarzać jednego wzoru legowiska. Ma to swoje wady i zalety. Niewątpliwym plusem jest to, że powstają unikatowe, oryginalne, niepowtarzalne legowiska. Minus jest taki, że zdarza się, że ktoś zobaczy uszyte przeze mnie legowisko i chce takie samo. Wtedy ponowne szycie idzie mi wolniej, bo już wiem jaki będzie efekt końcowy i nie jestem go aż tak ciekawa. Szyję na maszynie marki Janome, której opis i recenzję możecie zobaczyć -> tutaj<-.
Z czego powstaje legowisko?
Materiały których używam to bawełna, poliestrowa tkanina wodoodporna, materiał minky, a do wypełnienia kulki silikonowe. Tkaniny łączę ze sobą na różne sposoby. Zależnie od wymagań potencjalnego klienta-psa. Dla tych większych, mniej delikatnych, lubiących bawić się w błocie i kałużach, sprawdza się poduszka z materiału wodoodpornego. Te malutkie, kanapowce, unikające mokrych traw, lubią wewnątrz legowiska przytulne minky. Boki są mniej wymagające i tu można wybierać spośród mnóstwa wzorów bawełny.
Bawełna, której używam:
Gramatura 130 gms/m2. Posiada certyfikat OEKO-TEX Standard 100, nadany przez Instytut Włókienniczy w Łodzi. Aby certyfikat został przyznany, produkt musi spełniać ponad 100 kryteriów. Tkaniny posiadające ten certyfikat są bezpieczne dla najmłodszych. Tkaninę bawełnianą można prać w temperaturze do 40'C, prasować żelazkiem nagrzanym do 200'C, nie można wybielać, nie można czyścić chemicznie.
Poliester wodoodporny
Gramatura 181 gms/m2. Jest nie tylko wodoodporny, ale także wodoszczelny. Używany do szycia parasoli ogrodowych, pokrowców itp. Jest wytrzymały i odporny na warunki atmosferyczne. Prać w temperaturze do 30'C. Można czyścić chemicznie. Prasować żelazkiem nagrzanym do 150'C. Nie wybielać.
Minky
Gramatura 260 gms/m2. Skład 100% poliester. Miękki, milutki, uwielbiany przez dzieci. Jest to meteriał antyalergiczny, a pomimo że sztuczny to jednak oddychający. Prać w temperaturze do 30'C. Nie prasować, nie czyścić chemicznie, nie wybielać, nie suszyć w suszarce. Posiada certyfikat OEKO-TEX Standard 100.
Wypełnienie - kulki silikonowe
Gatunek 1, skład 100% poliester, posiada certyfikat OEKO-TEX Standard 100. Mają właściwości antyalergiczne, są sprężyste, elastyczne i puszyste, co nie zmienia się nawet po praniu. Zapewniają dobrą cyrkulację powietrza. Produkowane są z cienkich włókien poliestrowych silikonowanych. Włókna te posiadają kanał powietrzny i są skrętnie karbikowane, co gwarantuje przestrzenność granulatu. Największą dla mnie zaletą jest to, że wypełnione nim produkty nie tracą swojej formy po praniu, a wręcz przeciwnie - wyleżane już poduszki znów stają się puszyste.
Używam nici poliestrowych, ponieważ są najtrwalsze, nie rozciągają się, nie tracą koloru.
Kiedy powstaje legowisko?
Są dwie opcje: albo mam super pomysł na kolory i wzory, albo pomysł ma klient i zamawia. Na produkt zamówiony trzeba trochę poczekać - do 14 dni, chociaż często wyrabiam się w tydzień. Ale jaka jest satysfakcja, że samemu się wymyśliło legowisko dla ukochanego pupila!
Po co powstaje
Po to, aby pieski miały lepsze życie. Wygodne łóżeczko to podstawa. To tam mają swój azyl i bezpieczne miejsce. Swój mały świat. Legowiska robię po to, by moi klienci mogli nimi obdarowywać czworonożnych przyjaciół. To cieszy. Mam zamiar uszyć też kilka dla schroniska. No i przede wszystkim robię je dlatego, że kocham szyć i kocham psy. Jest to połączenie moich dwóch miłości.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz